Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Sallate me qepë

Përbërësit:

  • 500 gr qepë të reja
  • 2-3 karota
  • majdanoz
  • hudhër
  • Biber i zi
  • kripë
  • vaj vegjetal
  • 2-3 luge te gjelles jogurt
  • 1 gote te çajit majonez
  • 1 gote te çajit arra

Hapat:

Qepët i prëmë në copa të imta, karotat i grimë, në tenxhere hidhni vaj vegjetal dhe qepët, karotat dhe hudhren e fërgoni
Pastaj ia shtoni mëlmesat, ujin dhe i përzieni. Largoni nga zjarri dhe derdhni majdanozin, majonezin dhe arrat.
Sallaten e përgatitur vendosni në enën për shërbim.Ju bëftë mirë!

Postime të ngjashme

Rolatë me mish: Nga jashtë kërcëlluese, brenda përsosmërisht e mbushur me erëza!

S.B.

Qofte daneze: Shumë të shijshme, 10 herë më të shëndetshme se qoftet që gatuhen tek ne

S.B.

Një truk që as profesionistët nuk do ta zbulojnë! Një recetë origjinale për ‘Brownie’

S.B.

Gjyveç me mish qengji dhe turli

S.B.

Musaka me presh e kërpudha

S.B.

Kremi katalan: Si të përgatisni këtë ëmbëlsirë tipike spanjolle

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...