Agjencia Zhurnal.mk

Sallatë me thjerrëza

Përbërësit

1 kanace thjerrëza
1 qepë e kuqe
2 domate
2 tranguj
¼ filxhan vaj ulliri
2 lugë gjelle uthull
2 lugë gjelle lëng limoni
kripë dhe piper i zi

Udhëzimet

Hapi 1
Thjerrëzat shpëlajini e kullojini.

Hapi 2
Qepën, domatet e trangujt pritini e bashkojini me thjerrëzat.

Hapi 3
Kriposini, piperosini e shtojuni vajin e ullirit, uthullën dhe lëngun e limonit.

Hapi 4
Në fund përziejini mirë të gjitha e vendosini për 15 minuta në frigorifer.

Hapi 5
Pas kësaj periudhe mund t’i shërbeni.
Ju bëftë mirë./meshije.com

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...