Agjencia Zhurnal.mk

Sallatë pule me makarona

Përbërësit

500 gr makarona

500 gr Gjoks pule

500 ml majonez

200 ml ajkë të thartë/shtalpë

100 gr tranguj turshi

1 lugëz mustardë

kripë dhe piper i zi

Udhëzimet

Hapi 1

Makaronat ziejini sipas udhëzimeve në paketim dhe kullojini.

Hapi 2

Gjoksin e pulës skuqeni në pak vaj e më pas priteni në kube ose shirita, varësisht si doni.

Hapi 3

Trangujt pritini dhe bëjini bashkë me makaronat dhe gjoksin e pulës.

Hapi 4

Majonezën rraheni bashkë me shtalpën e mustardën e më pas shtojeni tek sallata dhe përziejini mirë të gjitha.

Hapi 5

Para servimit, sallatën ftoheni në frigorifer./meshije.com

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...