Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Salloni “Sener”, për një eksperiencë magjike në botën e bukurisë

Para sallonit të tij të bukurisë bukfalisht pritet rradhë! Nëse jeni kalimtarë rasti do të kujtoni se ka ndonjë tubim. Te ne pikërisht shumë klientë të cilat presin të shërbehen nga mjeshtri i flokëve Sener Agushevski i takojnë estradës maqedonase por edhe asaj shqiptare, por edhe persona tjerë public të jetës së artit. Ky person aq shumë mirë punon, që gati se i gjithë Shkupi është me “nënshkrimin e tij” në kokë. Kryesisht klientë në sallonin e bukurisë të Sener Agushevski janë femra. Ky person këtë punë e punon në mbi 20 vite. I pagabueshëm në profesionin e vet, i qetë i kulturuar. Në hyrjen e sallonit të tijë që gjendet afër Ambasadës së Italisë në Qendër të SHkupit, së pari do të iu ofrojnë kafe ose çaj, pastaj vijon mjeshtria e vërtetë e frizurave, shkruan Zhurnal.

Por ajo që e dallon Senerin, është që ai ka lansuar prodhimet e tij që flokëve iu japin një shkëlqim të pabesueshëm, por kanë efekt 100% kundër rënies së tyre.

Më poshtë mund të lexoni më tepër rreth prodhimeve të Sener:

Çfarë është shamponi keratin?

Për të vendosur për këtë lloj shamponi, duhet të dini se çfarë është keratin. Natyrisht, keni dëgjuar për trajtim me keratin në flokë dhe ai siguron përkujdesje të thellë të flokëve tuaja, por çfarë është saktësisht keratin?

Keratina është një nga strukturat e qimeve të proteinave që gjenden në trupin tuaj. Keratini natyral ka funksion të mbrojtjes së qelizave të cilat mund të jenë të dëmtuara nga shumë faktorë të jashtëm, dhe gjindet në vet rrënjën e flokëve.

Flokët tuaja shklqejnë për shkak keratinit, dhe mbronë nga rënia. Megjithatë, gjatë kohës, nga trajtimi i vazhdueshëm i flokëve tuaja me hemikale të fuqishme, ngjyrosje të flokëve, për shkak stresit dhe eksponimit nl diellë, ajo zbehet dhe zhduket.

Maskë për flokë me keratin

Me siguri keni dëgjuar shumë më herët për trajtime me keratin për flokë që bëhen fati në çdo sallon bukurie në vendin tonë. Zonjat kryesisht vendosin për këtë trajtim, me qëllim që të lehtësohet stili dhe si rezultat të fitohet flokë të drejta dhe të buta.

Keratini është zgjidhja më e mirë për femra të cilat dëshirojnë vetëm ti lajnë dhe ti thajnë flokët dhe ta bëjnë ideal të drejta dhe të buta. Flokët tuaja do të jenë të drejta dhe të buta pas trajtimit me fuqizimin me keratin. Gjatë kësaj kohe, flokët janë të buta dhe shëndetshme.

Çfarë është Sener Pleks

Ndoshta keni dëgjuar për Sener Pleks si trajtim i çuditshëm e cila e kthen edhe flokën më të dëmtuar dhe ato që janë zeshkane iu mundëson të bëhen bjonde pa asnjë dëmtim të flokëve.

Ndoshta jeni pak skeptik kur bëhet fjalë për teknologji revolucionare të cilat do ti kthejnë flokët tuaja në shkëlqimin që kanë pasur para se ti provonit gjitha ngjyrat e mundshme dhe preparate në to. Megjithatë Sener Pleks nuk është i njejtë në asgjë që keni provuar deri më tani. Por çka është saktë Sener Pleks dhe si punon?

Të fillojmë me këtë, të sqarojmë një çështje: Sener Pleks nuk është balsam i njejtë me të tjerat trajtime për rirregullimin e flokëve të cilat përkohësisht edhe japin shkëlqim të lartë të flokëve. Kjo është përmbajtja e vetme hemikale e cila nuk përmbanë silikon ose vfaj, e cila është vulosur me hulumtim serioz disavjeçarë në laboratori. Nëse flokët tuaja janë të shkatërruara, Sener Pleks do të iu mundëson që të ua ktheni forcën e flokëve, të drejtoni flokët dhe ti bëni të buta dhe me shkëlqim. Ky trajtim unikat gjithashtu iu mundëson që koloristët të arrijnë nijansën më të ndritshme në gjitha flokët, pa marrë parasyshë ngjyrës së tyre origjinale. Dëshironi të kaloni nga zeshkane në bjonde, atëherë vizitoni sallonin Sener.

Trajtimi Sener Pleks mund të shfrytëzohet si shtesë për ngjyrosje të flokëbve, dhe në këtë mënyrë e kthen flokën e dëmtuar dhe e mbronë nga dëmtimi i mëtejmë gjatë kohës të procesit të ngjyrosjes. Ky prodhim përshtatet me gjithë teknikat më të reja të ngjyrosjes së flokëve siç janë ombre, sombre dhe të tjera. Mund të shfrytëzohet edhe si trajtim i veçantë e cila tërësisht e riparon flokën e dëmtuar.

Sener Agushevski ka marrur pjesë në shumë ngjarje ndërkombëtare të show bukurisë dhe rregullimit të flokëve. Kohë më parë ai ka marrë pjesë në Zvicërr ku kishte mbi 5 mijë pjesmarrës nga e gjithë bota, ndërsa Sener ishte përfaqësues i vetëm nga Maqedonia e Veriut.

“Kam pasur privilegjin të marrë në kësi lloji të show botëror, dhe ishte frizeri i vetëm i ftuar nga Ballkani. Në show u prezantuan frizerët më të mirë të kohës së sotme, dhe me të vërtetë si pjesë e më të mirëve, ishte sfidë dhe kënaqësi për mua”, sqaron Sener.

Përvec showit në Zvicërr, Sener kreacionet e tij i ka prezantuar edhe në Ljublanë dhe shumë vende tjera në botë.

Nga e lartëpërmendura mund të thuhet se Salloni Sener ka një eksperiencë 20 vjeçare në fushën e parukerisë dhe zbukurimeve të femrave. Klodi është e specializuar në make up profesional dhe make up stilime modelesh, lyerje flokësh me produkte profesionale dhe më cilësore në treg. Prerje dhe krehrje profesionale dhe jo vetëm. Sallon Sener është i përkushtuar ndaj krijimtarisë në fushën e bukurisë duke kombinuar profesionalizmin me cilësinë më të lartë ndaj shërbimit të klientit. Vizita në Sallon Sener do ju mbushi me ngrohtësi, dashamirësi dhe rezultate të mrekullueshme. Mos hezitoni rezervoni një takim dhe ejani në Sallon Sener për një ekperiencë magjike në botën e bukurisë.

Postime të ngjashme

Loredana Zefi ndan pamje nga xhirimet e klipit të ri

Lea Muslija

Në ditëlindjen e North, Kim zbulon se po shkruan libra për të

Lea Muslija

Pas lëndimeve të rënda nga aksidenti, vdes aktorja e “Gone Girl”

Lea Muslija

Aurela Hoxha thyen heshtjen pas raportimeve se u bë nënë

Lea Muslija

Lajm i mirë për fansat e filmit të animuar “Beauty and the Beast”

Lea Muslija

Mc Kresha befason me përgjigjen kur pyetet se për cilën kombëtare bën tifo në “EURO 2020”

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...