Salvatore Sirigu do të largohet nga Torino

Portieri i dytë i Italisë, Salvatore Sirigu do ta largohet nga Torino.

 

Salvatore Sirigu është afër largimit nga skuadra e Torinos me parametër zero.

Sipas “Goal Italia”, portieri i dytë i Italisë do ta vazhdojë karrierën tek Genoa ku do të transferohet si lojtari i lirë.

Genoa ka zgjedhur atë si pasues të Perin, pasi ky i fundit u rikthye në Juventus.

Sipas artikullit, Sirigu ishte kërkesë specifike e Ballardinit i cili e do atë sa më shpejtë tek Genoa.

Related posts

Liridon Fazliu, djaloshi i pamposhtur do të ndeshet për “Flemish Title”

A.S.

Del Piero: Ronaldo nuk deshi të qëndronte, Allegri nuk bën mrekulli

D V

Ramos: Dua që Mbappe të qëndrojë, me të dhe Neymar mund të bëjmë gjëra të mëdha

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com