Samiti BE-Ballkan Perëndimor më 6 tetor

Shkup, 22 shtator – Samiti BE-Ballkan Perëndimor do të mbahet më 6 tetor në Brdo pranë Kranj dhe do të mirëpritet nga kryeministri slloven Janez Jansha, u njoftua në faqen e internetit të Këshillit Evropian.

 

Samiti do të mbledhë krerët e shteteve dhe qeverive të BE -së dhe homologët e tyre nga rajoni i Ballkanit Perëndimor, thuhet në deklaratë.

Takimi do të drejtohet nga presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, i cili do të përfaqësojë BE -në së bashku me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Layen.

Samiti do të paraprihet nga një darkë joformale e krerëve të shteteve dhe qeverive si pjesë e agjendës së tyre, përfundoi deklarata.

Related posts

Zaev nesër në Tiranë do të marrë pjesë në takim me Merkle me liderët e Ballkanit Perëndimor

D V

Të pavaksinaur 85 për qind e të vdekurve nga Covid19

D V

MPB-ja ka shqiptuar 520 sanksione për vozitje të shpejtë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More