Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Samsung do të dëmtojë pozicionin e OnePlus në treg me Galaxy S20 FE

OnePlus është vendosur si një nga lojtarët kryesorë në tregun e telefonave inteligjentë me çmime të përballueshme.

Samsung kishte bërë telefona mjaft të shtrenjtë dhe ulja e çmimit të tyre nuk ishte një opsion i duhur. Kështu që vendosi të bënte një strategji tjetër.

Ky është ndoshta treguesi më i qartë se Samsung ende është në një garë me OnePlus.

Samsung është koncentruar në një garë më të veçantë me OnePlus dhe kjo kompani ka potencialin të ‘shkatërrojë pozicionin’ në treg të OnePlus në Shtetet e Bashkuara me Galaxy S20 FE, transmeton Telegrafi.

Galaxy S20 FE fillon me një çmim prej 699 dollarë në Shtetet e Bashkuara. Ky është për variantin 5G që përmban procesorin Snapdragon 865, të njëjtin procesor që gjen brenda Galaxy S20 Ultra 5G në SHBA.

Ka 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​të brendshme. Kapaciteti i baterisë është 4,500mAh.

Telefoni inteligjent i fundit i Samsung-ut përmban një ekran të sheshtë Super AMOLED me rezolucion 6.5 inç Full HD + me një shpejtësi rifreskimi 120Hz.

Duhet t’ju kujtojmë se askush nuk bën panele OLED më të mira për pajisjet mobile sesa Samsung.

Ai gjithashtu ka mbështetje për hapësirë ​​ruajtëse, karikim të shpejtë dhe karikim wireless.

Këto karakteristika nuk janë të disponueshme në OnePlus 8 Pro që kushton 899 dollarë ndërsa OnePlus 8 që kushton 699 dollarë nuk ka shpejtësinë e rifreskimit 120Hz dhe ka një bateri më të vogël.

Paneli i ekranit është i mbrojtur nga Gorilla Glass 5 por pjesa e pasme e Galaxy S20 FE është bërë me një material plastik të ashpër që ka një fund mat për të parandaluar gjurmët e gishtave dhe njollat. Ka një vlerësim të rezistencës ndaj pluhurit dhe ujit IP68 që është një tjetër gjë që mungon në celularët OnePlus.

Avantazhi më i madh që Samsung ka mbi OnePlus është ai i njohjes së markës dhe partneritetit të saj me transportuesit në Shtetet e Bashkuara.

Duke pasur parasysh numrat e plotë që Samsung shet çdo vit, transportuesit janë më se të lumtur të punojnë me Samsung dhe të promovojnë produktet e saj.

Galaxy S20 FE 5G është i disponueshëm nga të gjitha rrjetet kryesore dhe gjithashtu ka një variant ekskluziv të Verizon që punon në rrjetin 5G Ultra Wideband të transportuesit.

Postime të ngjashme

Së shpejti do të mund të fluturojmë me aeroplanin e parë elektrikë

Dafina Vidishiqi

Shumë shpejt do të mund të fshihni… Instagram dhe Facebook vijnë me ndryshime të reja

Dafina Vidishiqi

Starlink synon rritjen e shpejtësisë së internetit nëpër aeroplanë

Lea Muslija

‘Udhëtim i ëndrrave’, Jeff Bezos bëhet gati të vizitojë hapësirën për 11 minuta

Lea Muslija

Risia nga WhatsApp: Njihuni me funksionet e reja të aplikacionit

Lea Muslija

Jeff Bezos bën realitet ëndrrën më të madhe të tij dhe të shumë njerëzve

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...