Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Samsung njofton zyrtarisht Galaxy Z Fold2

Telefoni inteligjent i ri me një ekran të palosshëm duhet të kombinojë avantazhet e të dy modeleve të mëparshëm.

Telefoni i mençur nga Samsung me një ekran të palosshëm është treguar disa herë, por tani është zyrtare: Galaxy Z Fold2 5G, transmeton Telegrafi.

Z Fold2 përsëri ka 2 ekrane. Ekrani i palosshëm në pjesën e brendshme është 7.6 inç. Ekrani i përparmë në pjesën e jashtme 6.2 inç.

Të dyja janë më të mëdha se sa ekranet e modelit të mëparshëm Fold.

Samsung nuk jep detaje të mëtejshme, por premton “fleksibilitet të një telefoni inteligjent me performancën dhe madhësinë e ekranit të një tableti për produktivitetin maksimal” dhe një “përvojë luksoze”.

Çmimi dhe fillimi se kur do të dalë në shitje nuk u përmendën. Por vetëm se ky telefon inteligjent do të jetë në dispozicion në të zezë dhe ngjyrë bronzi.

Postime të ngjashme

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

Një gjykatë në Moskë gjobit TikTok-un për “thirrje për protestë”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...