Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Samsung papritmas konfirmon telefonat inteligjentë radikalë të rinj Galaxy

Në gamën Galaxy S21, Samsung tashmë ka zbuluar se cilat do të jenë telefonat inteligjentë më të shitur të vitit. Por tani kompania ka konfirmuar se cilat do të jenë (deri tani) telefonat inteligjentë më të mrekullueshëm në vitin 2021.

Nënkryetari i lartë i Samsung Display Choi Kwon-Young konfirmoi në heshtje gjatë një telefonate se Samsung do të zhvillojë telefona inteligjentë të rinj rrënjësorë të rrotullueshëm dhe të rrëshqitshëm në vitin 2021, transmeton Telegrafi.

Kompania nuk ofroi ndonjë detaj të mëtejshëm në këtë fazë, por perspektiva e pajisjeve të tilla futuristike mund të ringjallë një sektor i cili është bërë gjithnjë e më i vjetër në vitet e fundit.

Duke u mbështetur në këtë, Samsung gjithashtu konfirmoi se do të zgjerojë telefonat inteligjentë Galaxy të palosshëm këtë vit.

Rrjedhjet sugjerojnë se do të mbërrijnë deri në katër modele të reja, duke zgjeruar linjat ekzistuese Galaxy Z Fold dhe Galaxy Z Flip me “shfaqje të vogla deri në mes”.

Një lëvizje e tillë duhet të ulë koston e këtyre telefonave inteligjentë të rishikuar mirë, por të tjetërsuar financiarisht, diçka që është kritike nëse Samsung dëshiron të arrijë suksesin kryesor tregtar (Galaxy Z Fold 2 i vitit 2020 fillon nga 2,000 dollarë).

Dhe këtu piktura e madhe fillon të bashkohet. Me shitjet e hershme të gamës Galaxy S21 përsëri nën ndikim, Samsung i ka humbur të gjitha betejat me Apple në faktorët e formës tradicionale të smartphone-ve. Si pasojë, kompania tani po kalon në terrenin tjetër të betejës: smartphone inteligjentë.

Postime të ngjashme

Google së shpejti do të çaktivizohet në pajisjet më të vjetra të Androidit

D V

Ariana Grande po vjen me një seri koncertesh në Fortnite

D V

“Rrjedhin” fotografitë e orës së re të Samsungut – Galaxy Watch 4 Classic

D V

Së shpejti në treg Samsung Galaxy i ri – bëhet fjalë për AO3

D V

Xiaomi me version të ri të telefonit 9C Redmi, nga 32 dhe 64 GB sa i kishte më parë – tani do të jetë i disponueshëm me 128

D V

Nëse jeni në këtë grup, Google ka një porosi – ose telefoni juaj do të jetë i padobishëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...