Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Samsung po përgatit një tabletë që paloset në tre pjesë – për vitin 2022

Më herët, u shfaq informacioni se pajisja e parë e dyfishtë fleksibël e Samsung do të mbërrijë këtë vit.

Sidoqoftë, ai që e dha këtë lajm ishte Yogesh, që pretendon se kjo pajisje në të vërtetë do të prezantohet gjatë tremujorit të parë të vitit 2022.

Ky pritet të jetë Galaxy Z Fold Tab – tableti i parë i Samsung me një ekran fleksibël, transmeton Telegrafi.

Modelet aktuale fleksibël tashmë i përkasin pajisjeve të mëdha edhe kur palosen/mbyllen, kështu që zmadhimi i ekranit të brendshëm pa rritur madhësinë e pjesës së përkulur kërkon përkulje shtesë të ekranit.

Sidoqoftë, formati i një pajisjeje të tillë është ende një mister.

Samsung, ndërkohë, do të prezantojë Galaxy Z Fold3 dhe Z Flip2, dhe Z Fold3 do të shërbejë posaçërisht si një bazë prove për lëshimin e modelit Galaxy Z Fold Tab.

Z Fold3 gjithashtu do të implementojë Ultra Thin Glass (UTG), e cila do të jetë më e trashë dhe më e qëndrueshme. Galaxy Z Fold Tab pritet të ketë mbështetje për UTG, por edhe për stilolapsin inteligjent S Pen.

Postime të ngjashme

Sulmet masive kibernetike kryesisht paralizuan internetin në Belgjikë

S.B.

Ristartojeni telefonin tuaj me Android tani – pastaj lexojeni këtu pse!

S.B.

Apple Watches do të masë glukozën dhe alkoolin në gjak

S.B.

Tani e tutje, Instastoryt do të duken ndryshe

S.B.

Microsoft do të heqë plotësisht Adobe Flash Player nga Windows 10

S.B.

Elon Musk: Mbi 500 mijë njerëz kanë bërë parapagimin për shërbimet e internetit Starlink

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...