Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Samsung së shpejti do të prezantojë versionin më të lirë të Galaxy S20

Samsung së shpejti do të prezantojë versionin më të lirë të Galaxy S20.

Sipas WinFuture, Fan Edition (FE) do të vijë në 6 variante ngjyrash: i bardhë, portokalltë, vjollcë e lehtë, jeshile e lehtë, e kuqe dhe blu e errët, transmeton Telegrafi.

Ekrani 6.5 inç super AMOLED krijon një shpejtësi kuadri prej 120 Hertz. Ekrani ka një vrimë për kamerën e përparme e cila ka 32 MP. Një konfigurim me 3 kamera duhet të instalohet në pjesën e pasme.

Nëse zgjidhni versionin 5G të FE, ju merrni një Qualcomm Snapdragon 865 Octacore SoC. Modeli 4G ka nevojë vetëm për një Samsung Exynos 990, i cili sjell një performancë të dobët. Kujtesa kryesore është 6 GB dhe 128 GB.

Galaxy S20 FE do të jetë i pajisur me Wifi 6 dhe Bluetooth 5.0.

Bateria ka një kapacitet prej 4,500 mAh, e krahasueshme me S20 +.

Çmimi për Samsung Galaxy S20 FE vlerësohet në 649 deri në 699 euro. Ekspertët presin një prezantim në fund të shtatorit ose fillim të tetorit.

Postime të ngjashme

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

Një gjykatë në Moskë gjobit TikTok-un për “thirrje për protestë”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...