Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Samsung sjell një telefon Galaxy me një bateri me kapacitet të lartë

Një telefon inteligjent i ardhshëm nga Samsung mund të godasë tregun me një bateri me kapacitet të lartë. 

Gjithnjë e më shumë informacione po zbulohen në lidhje me specifikimet teknike të Galaxy M51.

Në përputhje me rrethanat, pajisja vjen me një Snapdragon 730 dhe një bateri me një kapacitet 7,000 mAh, transmeton Telegrafi.

Kjo do të thoshte që telefoni Samsung do të kishte një nga bateritë më të mëdha të ndërtuara ndonjëherë në një telefon inteligjentë.

Përveç kësaj, Galaxy M51 duhet të ketë një ekran AMOLED 6.67 inç me një rezolucion të plotë HD. Kamera kryesore thuhet se ka një rezolucion prej 64 MP dhe RAM prej 8 GB. Fuqia maksimale e mbushjes thuhet se është 25 vat.

Çmimi dhe disponueshmëria e paqartë

Ende është e paqartë se kur do të nisë pajisja. Rrjedhjet në një faqe interneti të Samsung tregojnë se fillimi i tregut mund të jetë i afërt.

Sa do të kushtojë pajisja është gjithashtu e paqartë. Akoma nuk ka asnjë informacion në cilat tregje do të shfaqet Galaxy M51.

Për shembull, Samsung Galaxy M31 ka një bateri me një kapacitet prej 6,000 mAh dhe kushton afërsisht 278 euro.

Postime të ngjashme

Instagrami kërkon falje për një gabim në ‘hashtag’

S.B.

Telefoni inteligjent i ri mund të ndryshojë formën dhe të kthehet në një tabletë

S.B.

Sony ka prezantuar Xperia 1 III me lente telefoto të ndryshueshme

S.B.

HMD Global prezanton gjashtë telefona të rinj Nokia

S.B.

Dalin pamjet e iPhone 13 nga të gjitha anët, në 3D

S.B.

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...