Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Samsung “tallet” me iPhone 12 rreth mungesës së mbushësit në paketim

Zhurnal Ads

Seria e re iPhone 12 ka shkaktuar ndjenja të përziera, si në mesin e përdoruesve tradicionalë të Apple ashtu edhe në publikun e gjerë të teknologjisë.

Me shumë gjëra të mira që mund të shihnim, mbase më i diskutueshmi ishte fakti që paketimi, së bashku me iPhone 12 të ri, nuk vjen me një mbushës.

Apple e arsyetoi këtë vendim duke pretenduar mbrojtjen e mjedisit më mirë në këtë mënyrë, shkruan T3.

Për më tepër, gjatë prezantimit, ata theksuan se efekti i kësaj heqje të ngarkuesit nga paketimi do të jetë i njëjtë sikur 450,000 makina të hiqeshin nga përdorimi në një vit, transmeton Telegrafi.

Kjo situatë u përdor nga një nga rivalët më të mëdhenj – Samsung.

Kompania koreane postuan një foto të ngarkuesit në faqen e tyre në Facebook dhe shkruajnë, “Galaxy juaj i ri ofron gjithçka që ju nevojitet. Nga gjërat themelore, një karikues, kamerë më të mirë, bateri më e mirë, performancë të shkëlqyeshme dhe ekran 120Hz”.

Ekziston edhe një “ngacmim” në pjesën e fundit të njoftimit, sepse seria e re iPhone 12 nuk ka rifreskim ekrani 120Hz në asnjë model.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Spotify tani do t’ju lejojë të kërkoni këngët që i keni në mendje, duke përdorur tekstet që ju bien në mend!

admin

Prezantohet Xiaomi Mi 10 Ultra

admin

Maska e fytyrës së LG-së me bateri do të “bëjë që ju të merrni frymë më lehtë”

admin

YouTube prezanton versionin e vet të TikTok

admin

Twitter: @POTUS do të bëhet llogari e Presidentit Biden, pavarësisht nëse Trump e pranon rezultatin e zgjedhjeve në SHBA

S.B.

Maska e mençur mat frymëmarrjen dhe temperaturën

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...