Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Sanchez ka humbur 8 nga 12 penalltitë e fundit

Sulmuesi i Interit, Alexis Sanchez dështoi përsëri nga pika e bardhë ndaj Sampdoria, që doli të jetë e teta në 12 gjuajtjet e fundit për klubin dhe Kombëtaren e Kilit.

Kiliani dështoi nga pika e bardhë në humbjen ndaj Sampdoria, skuadër që i mposhti pas tetë fitoreve radhazi.

Sipas Goal, Sanchez në 12 gjuajtjet e fundit nga 11-metërshi, ishte i saktë vetëm katër herë.

Sanchez shënoi për “Neurazzurët” edicionin e kaluar ndaj Brescia dhe ka shënuar tri herë për Arsenalin, kurse humbi penalltitë me Kilin, Arsenalin, Manchester Unitedin dhe Interin.

Derisa, sa ishte të skuadra si Udinese dhe Barcelona, asnjëherë nuk gjuajti nga pika e bardhë.

Postime të ngjashme

Milani dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin e Tomorit

Z H

Courtois: Gara për titull ende s’ka mbaruar

Z H

Bartomeu ka kaluar natën në paraburgim në Kataluni

Z H

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...