Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksione për 109 vozitës në Shkup, 30 për tejkalim të shpejtësisë

MPB edhe gjate ditës së djeshme (12.04.2021) ka vazhduar me aktivitetet e shtuara në trafik, me çrrastë në territorin e qytetit të Shkupit ka regjistruar 109 shkelje, 30 prej të cilave për tejkalim të shpejtësisë. Janë regjistruar edhe 7 shkelje për makina të paregjistruara ose teknikisht të parregullta si dhe tre gjoba për kundërvajtje ndaj motoçiklistëve. Gjatë aksionit sipas MPB-së janë gjobitur edhe katër vozitës të cilët kanë përdorur telefonin gjatë vozitjes, 3 që nuk kanë vënë rripin e sigurisë, 3 për kalim në të kuqe në semaforë dhe 5 gjoba për parkim të parregullt.

Nga MPB gjithashtu paralajmërojnë se masat e intensifikuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe apelojnë qytetarët t’i respektojnë rregullat në trafik me qëllim siguri më të madhe në trafik.

Postime të ngjashme

Aksident në rrugën “Don Bosko” në Tiranë, makina përplas 4-vjeçarin

S.B.

71-vjeçari humb jetën pasi që humbi kontrollin ndaj motoçikletës

S.B.

Sanksionohen 305 motoçiklistë në gjithë territorin e vendit

S.B.

Pesë persona për pesë ditë dhunojnë një femër në Prishtinë, e detyrojnë të konsumoj substanca narkotike

S.B.

Tiranë/ Kërcënoi se do të vetëvritej, burri zbret nga godina e “Muzeut Kombëtar”

S.B.

“Taksisti” çon në pranga 4 persona! Si tentuan të arratisen dy poseduesit e 900 gr kokainë, në Durrës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...