Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sanksionohen 116 vozitës në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (03.02.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik me çrrastë vetëm në territorin e Qytetit të Shkupit ka gjobitur 116 vozitës dhe atë: 6 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 7 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes.

MPB-ja ka shqiptuar edhe 6 gjoba për tejkalim në të kuqe në semaforë, 4 për drejtim të mjetit në gjendje të dehur dhe 57 për parkim të parregullt. Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, andaj apelojnë për kujdes më të madh në trafik.

Postime të ngjashme

Bexheti: Kisha nderin të mirëpres Ambasadorin e BE-së në Shkup, Dejvid Gir

R Zh

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

D V

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

D V

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

D V

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

D V

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...