Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksionohen 122 vozitës në Shkup

Gjatë ditës së djeshme, siç njoftojnë nga MPB, janë shqiptuar 122 gjoba në Shkup. Prej tyre 37 kanë qenë për tejkalim të shpejtësisë, gjashtë për vozitje pa leje, katër dënime për motoçiklistë dhe pesë për mosdhënie të përparësisë në kalim.

Nga MBP njoftojnë se janë shqiptuar 15 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, katër për kalim në të kuqe, katër për mospërdorimin e rripit të sigurisë dhe 25 për parkim jo të rregullt.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Disa persona në Prishtinë e rrahin një femër dhe e detyrojnë të abortojë

S.B.

EMRAT/ Ish-kryeplaku dhe i biri në krye të grupit të trafikut të drogës! Si bëhej shitja nga Korça në Fier

S.B.

Një automjet me 12 emigrantë është rrokullisur derisa po ikte nga policia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...