Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksionohen 134 vozitës në Shkup, 59 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) gjatë ditës së djeshme (04.04.2021) në territorin e Shkupit ka regjistruar 134 shkelje të rregullave në trafik, dhe atë: 59 për tejkalim të shpejtësisë, 15 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 4 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara. Janë shqiptuar edhe 8 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, janë gjobitur edhe 6 motoçiklist, 2 për mosvënien e rripit të sigurisë dhe 14 për parkim të parregullt.

Masat e përforcuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim,  ndërsa MPB apelon qytetarët që ti respektojnë rregullat në trafik për siguri më të madhe në trafik.

Postime të ngjashme

Arrestohen tetë persona, ndërpritet ahengu shtëpiak në Shkup

Dafina Vidishiqi

Shkup, 253 kundërvajtje në komunikacion

Dafina Vidishiqi

Mbi 50 aksidente brenda 24 orëve, shqiptohen 1 mijë e 590 gjoba

Dafina Vidishiqi

Kosovarja shtatzënë akuzohet se ka transportuar gjashtë valixhe me kokainë në Zvicër

Dafina Vidishiqi

Kërcënoi një femër me thikë dhe i vodhi dy telefona, arrestohet

Dafina Vidishiqi

Mbytet në Velipojë një 40-vjeçar nga Kosova

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...