Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksionohen 152 vozitës në Shkup, 19 për tejkalim shpejtësie

Gjatë ditës së djeshme, Ministria e Punëve të Brendshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në komunikacion.

“Në territorin e Shkupit janë shqiptuar 152 masa, prej të cilave 19 janë për tejkalim shpejtësie, shtatë për vozitje pa leje, gjashtë për mospërdorimin e rripit të sigurisë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ata shtojnë se po ashtu janë shqiptuar 13 dënime për përdorim të telefonit, tre për kalim në të kuqe dhe 62 për parkim jo të rregullt.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Postime të ngjashme

PTH: Pozitiv në koronavirus donin të udhëtojnë me PCR-test të rrejshëm, propozohet dënim në të holla

S.B.

Arrestohet 67-vjeçari, kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg

S.B.

MPB: 156 shkelje në trafik në Shkup, 47 për tejkalim të shpejtësisë

S.B.

Arrestohet një shqiptar në lidhje me sulmin në Nice, ku vdiqën 86 persona

S.B.

Premtonte ndërrim apartamentesh, arrestohet 39-vjeçari i shpallur në kërkim, bien në pranga edhe tre të rinj të tjerë, ja për çfarë akuzohen

S.B.

Arrestohet një person në Lipjan, sulmoi me një mjet të fortë bashkëshorten e tij

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...