Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksionohen 164 vozitës në Shkup, 23 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) gjatë ditës së djeshme (05.04.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik me çrrastë vetëm në territorin e Shkupit ka regjistruar 164 shkelje të rregullave në trafik, dhe atë: 23 për tejkalim të shpejtësisë, 3 për vetura të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta. Janë shqiptuar edhe 16 gjoba për përdorim të celularit gjatë vozitjes, 3 për kalim në të kuqe në semafor, 2 gjoba për motoçiklist, 3 për mosvënien e rripit të sigurisë dhe 52 gjoba për parkim të parregullt.

Masat e përforcuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, ndërsa MPB apelon qytetarët që ti respektojnë rregullat në trafik për siguri më të madhe në trafik.

Postime të ngjashme

Ndërron jetë 32 vjeçarja që u përfshi në aksidentin në Ferizaj, ku kishin humbur jetën edhe katër familjarët e saj

Dafina Vidishiqi

Tragjedi në Kërçovë / Djali ther me thikë babain, nga plagët vdes në spital

Dafina Vidishiqi

Aksident i tmerrshëm afër parkut të Çairit, ka të lënduar

Dafina Vidishiqi

Sanksionohen 213 shoferë në Shkup, 34 për vozijte të shpejtë

Zekirija Haxhiu

Therret me thikë një person në Prishtinë

Dafina Vidishiqi

Hyri në testin për patent-shofer në emër të dikujt tjetër, arrestohet nga policia

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...