Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksionohen 177 vozitës në Shkup, 63 për ngasje të shpejtë

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 177 gjoba për vozitësit që i kanë shkelur rregullat e trafikut, informojnë nga MPB.

Ndër të cilët për ngasje mbi shpejtësinë e lejuar janë sanksionuar 63 vozitës, 15 sanksione janë shqiptuar për ngasje pa patent shoferë, shtatë për reshtim të pa rregullt të automjeteve.

Janë shqiptuar tetë sanksione për përdorim të telefonit celular, shtatë për mospërdorim të rripit të sigurisë dhe 41 sanksione për parkim të parregullt të automjeteve.

Kontrollet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim thonë nga MPB dhe njëherit apelojnë që qytetarët t’i respektojnë rregullat në trafik me qëllim sigurinë më të madhe në trafik.

Postime të ngjashme

Padi për dy të rinjë nga Haraçina, vodhën veturë dhe me të grabitën dhe bastore

Zekirija Haxhiu

Përleshje mes dy të punësuarve në pikëpagesën rrugore në Petrovec

Zekirija Haxhiu

Në Shkup 192 kundërvajtje trafiku, 31 për vozitje të shpejtë

Zekirija Haxhiu

Shqiptari nga Kosova vret të dashurin e ish-gruas në Belgjikë para syve të fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Arrestohen dy persona në Fushë Kosovë, dyshohen për veprën penale “trafikim me njerëz”

Dafina Vidishiqi

Arrestohet një 26 vjeçar te i cili janë gjetur 44 pako me marihuanë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...