Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksionohen 179 vozitës në Karposh të Shkupit

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (15.12.2020) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik. Në territorin e Karposhit janë shqiptuar gjithsej 179 masa mes të cilave: 23 për vozitje të veturës pa patentë shoferi, 18 sanksione për makina të paregjistruara, 11 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 8 për ngasje të makinës nën ndikim të alkoolit, 7 për vetura teknikisht të parregullta, 11 për mos respektim të këmbësorëve.
Kontrollet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, njoftojnë nga MPB-ja.

Postime të ngjashme

Tejkaloi qëndrimin e lejuar në RMV, arrestohet 25-vjeçarja nga Ukraina

S.B.

Përfundoi në stacion policor pasi që transportonte dru pa dokumente

S.B.

Shkodër/ Hapte llogari në rrjete sociale me fotografitë e saj, 17-vjeçari debaton me bashkëmoshataren dhe qëllon me armë zjarri drejt banesës

S.B.

E mitura shqiptare denoncon babanë për përdhunim

S.B.

Kërçovarja u privua nga liria, policia u gjeti drogë

S.B.

Dje në Shkup u arrestua personi i kërkuar për vrasje në Turqi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...