Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksionohen 195 shoferë, 25 kanë vozitur pa patentë shoferi

Nga MPB-ja informuan se nga të sanksionuarit 25 kanë drejtuar automjetin pa patentë shoferi, 19 janë dënuar për vozitje më shpejtë se shpejtësia e lejuar, gjashtë për vetura teknikisht një në rregull dhe vetura të paregjistruara.

Janë shqiptuar 15 sanksione për përdorim të telefonit celular, tetë për mospërdorim të rripit të sigurisë, shtatë kundërvajtje për shoferët e motoçikletave dhe 57 për vetura të parkuara jashtëligjshëm.

Policia paralajmëroi se kontrollet e përforcuara në komunikacion vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe u bëjnë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në komunikacion.

Postime të ngjashme

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

Arrestohet një person në Manastir, kapet me lëndë narkotike

Dafina Vidishiqi

Kapet 300 kg kokainë në Portin e Durrësit, gjendet në kamionin e një shtetasi nga Maqedonia e Veriut

Dafina Vidishiqi

Shtip, gjendet i vdekur një 38-vjeçar

R Zh

Një qytetar i Dibrës është plagosur me armë zjarri

Zekirija Haxhiu

Marihuana në malin e Tetovës, paraburgosen tre shkupjanët!

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...