Maqedoni TOP LAJM

Sanksionohen 210 shoferë në Shkup, 81 për shpejtësi të tejkaluar dhe 23 motoçiklistë

Zhurnal Ads

Shkup, 26 shtator – Në kuadër të kontrolleve të përforcuara në sferën e komunikacionit në territorin e Qytetit të Shkupit, policia dje shqiptoi gjithsej 210 sanksione, në mesin e të cilave ngasje pa patentë shoferi 11 persona, tejkalim të shpejtësisë së lejuar të lëvizjes 81 shkelje, vetura të paregjistruara dhe teknikisht jo në rregull 7, janë sanksionuar 23 motoçiklistë, 74 automjete janë tërhequr me karrotrec, ndërsa janë shqiptuar edhe 11 sanksione për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

MPB bëri të ditur se kontrollet e përforcuara të komunikacionit vazhdojnë edhe në ditët në vijim. U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit që ta rrisim sigurinë në komunikacion.

Postime të ngjashme

Kosova dhe Maqedonia e Veriut së shpejti me pikë të përbashkët kufitare

admin

Editorial: Maqedonia e Veriut, “njollë e zezë” e ndërtimeve pa leje

Z H

Këtë javë fillon ndërtimi për spitalin e modular në Gjevgjeli

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...