Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sanksionohen 218 shoferë në Shkup

Shkup, 26 janar – Vetëm në territorin e Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 218 sanksione. Prej tyre 18  për drejtim të automjetit pa patentë shoferi dhe 21 për shfrytëzim të celularit gjatë vozitjes, informojnë nga MPB.

Në kumtesën e Ministrisë gjithashtu citohet se  janë shqiptuar 12 masa për mosshfrytëzim të rripit të sigurisë, 15 sanksione për mosrespektim të shpejtësisë së lëvizjes, shtatë për kalim  në dritë të kuqe, shtatë  për tejkalim të shpejtësisë dhe 79 masa për parkim të padrejtë të automjetit, si dhe shtatë masa për përdorim të automjeteve të parregulluara teknike dhe të paregjistruara.

Ng MPB dërgojnë apel deri te qytetarët t’i respektojnë  rregullat dhe dispozitat e komunikacionit  që ta rrisim sigurinë në komunikacion. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

Fillon qarkullimi i pagesave në Postën e RMV-së

Bexhet Musliu

INTERVISTË, TEUTA ARIFI: Të punojmë gjithë së bashku për mbrojtjen e mjedisit

Bexhet Musliu

ASH reagon ashpër ndaj sjelljes së policisë gjatë protestave

T E

Zv. Drejtor Selami me informatë të rëndësishme për obliguesit e tatimit vjetor

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...