Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sanksionohen 218 shoferë për vozitje të shpejtë

Shkup, 8 shkurt – Sanksionohen 218 shoferë për shkak të drejtimit të automjeteve  me shpejtësi më të madhe nga e lejuara,  gjatë kontrolleve të përforcuara aksionare të zbatuara gjatë ditës së djeshme në territorin e të gjithë shtetit, kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme.

Prej atje paralajmërojnë se  kontrollet e përforcuara vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe apelojnë deri te pjesëmarrësit në komunikacion t’i respektojnë  rregullat dhe dispozitat dhe së bashku të kontribuojnë  për komunikacion  më të sigurt. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Mot shumë i nxehtë me temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

Punëtorët e ndërtimtarisë punojnë në temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

BESA themeloi nëndegën në Çellopek

D V

Qeveri: Sllavica Kotirova drejtoreshë e re e doganave

D V

Vetëm 35% e të punësuarve në Maqedoni marrin paga mbi mesataren

D V

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...