Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sanksionohen 222 shoferë në Shkup, prej të cilëve 60 për shpejtësi të tejkaluar

Shkup, 26 tetor, zhurnal.mk – Në territorin e qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 222 sanksione, përfshirë 60 shkelje për tejkalimin e shpejtësisë së lejuar, 17 masa për automjete të parregullta teknike dhe të paregjistruara, 23 masa për vozitje pa patentë shofer dhe dy motoçiklistë, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme (MPB).

“Janë shqiptuar 29 masa për parkim të paligjshëm, një automjet i konfiskuar përkohësisht dhe 26 gjoba për mos mbajtjen e maskës mbrojtëse. Kontrollet e intensifikuara të trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim”, informojnë tutje nga MPB-ja.

Nga MPB-ja, apelojnë deri te qytetarët që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rritet siguria në komunikacion.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...