Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksionohen 242 vozitës për shkelje në trafik, 42 për vozitje të shpejtë

Gjatë ditës së djeshme Ministria e Punëve të Brendshme vazhdoni me kontrolle të përforcuara në fushën e trafikut. Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 242 masa.

“Janë shqiptuar 42 sanksione për vozitje më shumë se shpejtësia e lejuar, 23 sanksione për vozitje pa patentë shoferi, tetë për vetura teknikisht jo në rregull dhe vetura të paregjistruara. Janë shqiptuar edhe 18 sanksione për të telefonit celular, 15 për mospërdorim të rripit të sigurisë, nëntë për kalim në semafor të mbyllur (në të kuqe) dhe 59 sanksione për parkim të parregullt të automjeteve.

Nga Ministria informojnë se kontrollet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe u bëjnë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në komunikacion.

Postime të ngjashme

Sanksionohen 106 shoferë në Saraj

Zekirija Haxhiu

Arrestohet në Bllacë 38 vjeçari nga Shkupi

Dafina Vidishiqi

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

Ajrovskit nga Prilepi iu shqiptua masa e paraburgimit pasi në kamionin që po voziste u zbuluan 324 kilogramë kokainë

Dafina Vidishiqi

Gjashtë të lënduar në një aksident në Klinë

Dafina Vidishiqi

Në Shkup sanksionohen 247 shoferë, 106 për drejtim të shpejtë të automjetit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...