Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksionohen 253 vozitës në Shkup

Ministria e Brendshme dje (16.05.2021) vazhdoi me kontrollet e intensifikuara në trafik.

“Në territorin e qytetit të Shkupit, u shqiptuan gjithsej 253 masa, përfshirë 110 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, 16 për ngasje pa patentë shoferi, tre për kalimin në sinjal të mbyllur (drita e kuqe).

Nëntë gjoba u vendosën për automjete të paregjistruara, katër për mos përdorimin e rripit të sigurimit, 20 gjoba për parkim të paligjshëm”, informojnë nga Ministria e Brendshme.

Kontrollet e e intensifikuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

MPB u bënë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta.

Postime të ngjashme

189 kundërvajtje në komunikacion, 58 për tejkalim shpejtësie

Dafina Vidishiqi

Një person dyshohet se e sulmoi një gardian në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

Dafina Vidishiqi

Burri nga Peja raporton në Polici se babai dhe vëllai i gruas deshën ta vrasin

Dafina Vidishiqi

Aksident me paraglajder, lëndohet një shtetase ruse

Dafina Vidishiqi

Në një aksident mes një kamioni dhe një automobili në Skudrinë të lënduar dy persona, trafiku është normalizuar

Dafina Vidishiqi

Prilep/ Konfiskohet drogë me vlerë rreth 200.000 euro

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...