Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksionohen 305 motoçiklistë në gjithë territorin e vendit

Policia e trafikut gjatë ditës së djeshme (11 maj) ka zbatuar kontrolle te intensifikuara  në gjithë territorin e vendit për sanksionimin e shkeljeve që i bëjnë vozitësit e motoçikletave, ku janë dënuar 305 vozitës.

Siç informojnë nga MPB, 201 vozitës nuk kanë përdorur helmetë mbrojtëse gjatë kohës së vozitjes, 64 pa patentë shofer, nëntë motoçikleta janë konfiskuar për shkak të skadimit të lejes së qarkullimit dhe shkaktim të zhurmës së madhe, ndërsa janë sanksionuar edhe shkelje tjera.

Nga ministria thonë se kontrollet e përforcuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Postime të ngjashme

Në Shkup 192 kundërvajtje trafiku, 31 për vozitje të shpejtë

Zekirija Haxhiu

Shqiptari nga Kosova vret të dashurin e ish-gruas në Belgjikë para syve të fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Arrestohen dy persona në Fushë Kosovë, dyshohen për veprën penale “trafikim me njerëz”

Dafina Vidishiqi

Arrestohet një 26 vjeçar te i cili janë gjetur 44 pako me marihuanë

Dafina Vidishiqi

188 shoferë të sanksionuar për parakalim të parregullt, 1/3 nga Tetova

Zekirija Haxhiu

Gjendet i pajetë një 29-vjeçar në Shkodër

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...