Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksionohen 334 vozitës në Shkup

Zhurnal Ads

Policia dje në territorin e qytetit të Shkupit ka shqiptuar gjithsej 334 masa, ndërsa janë sanksionuar po aq shoferë. Në mesin e gjobave 32 janë për vozitje pa patentë shoferi, 26 për automjete teknikisht jo në rregull dhe të paregjistruara, 37 masa për shfrytëzim të celularit, katër sanksione për drejtim nën ndikimin e alkoolit, njoftoi MPB.

Në kontrollet e përforcuara të MPB-së dje në Shkup janë shqiptuar gjashtë masa për kalim në semafor të mbyllur gjegjësisht në dritë të kuqe, 20 për këmbësorë, 64 masa për parkim jo në rregull dhe 43 automjete janë marrë nga “karrotreci”, ndërsa për mosmbajtje të maskës mbrojtëse janë shqiptuar 18 sanksione.

MPB ju bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në komunikacion që ta rrisin sigurinë në komunikacion.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Arrestohet shtetasi shqiptarë në Bllacë, kërkohej nga Interpoli

S.B.

Tetovë, sekuestrohen rreth 30 mijë mjete piroteknike

T E

Vret me gurë bashkëfshatarin pas një sherri në mesnatë,arrestohet 51vjeçari

admin

Tiranë/ Shpërndarje lëndesh narkotike, drejtim mjeti në gjendje të dehur, arrestohen 9 persona

admin

Lëndohet rrëndë 49-vjeçari pasi shtypet nga vetura në f.Saraj

S.B.

3 nxënës vodhën 5 kompjuterë nga laboratori i Informatikës, policia jep detajet

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...