Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Sanksionohen 384 shoferë në Shkup, konfiskohen 4 motoçikleta

Zhurnal Ads

Shkup, 19 shtator – Ministria e Punëve të Brendshme njofton se policia e shtetit gjatë një aksioni të zhvilluar mbrëmjen e djeshme në Shkup ka sanksionuar 384 persona, 21 prej të cilëve pa patentë shofer, 138 persona janë sanksionuar pët tejkalim të shpejtësisë.

Janë detektuar dhe sanksionuar 20 automjete teknikisht të parregullta, janë sanksionuar 20 motoçiklistë ndërsa janë konfiskuar 4 motoçikleta.

MPB gjithashtu njofton se janë marrë edhe 88 masa për parkim të jashtëligjshëm, 72 mjete janë larguar përmes karrotecit.

Sa i përket mosrespektimit të masave shëndetësore, MPB njofton se janë sanksionuar 66 qytetarë për mosmbajtje të maskës.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Shekerinska: Jemi të zhgënjyer nga Bullgaria, presim progres në dhjetor

Z H

Qeveria përcakton zv.kryeministrin dhe kryetarët dhe anëtarët e komisioneve

Z H

Pse ikin rinia..!

R ZH

Qytetarët e Shtipit dhe Pllasnicës votojnë për kryetar komune

E.E.

Vendet e BE-së do ta ndihmojnë Ballkanin Perëndimor me vaksina kundër Covid 19

T E

Ish-oficeri i Policisë, Emiljano Nuhu: Informova Ardi Veliun për klanin “Rraja”. Ai nuk e referoi

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...