Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sanksionohen 388 shoferë në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me kontrollet përforcuara në fushën e komunikacionit.

Në territorin e qytetit të Shkupit, siç kumtojnë nga MPB-ja, janë shqiptuar gjithsej 388 masa, mes të cilave edhe 46 për drejtimin e automjetit pa patentë shoferi, 34 për automjete me probleme teknike dhe të paregjistruara, 13 sanksione për përdorimin e telefonit celular, Për parkim jo të drejtë janë shqiptuar 59 masa, kurse 55 masa për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

Kontrollet e përforcuara të komunikacionit vazhdojnë edhe në ditët në vijim, informojnë nga MPB dhe apelojnë qytetarët t’i respektojnë rregullat dhe dispozitat e komunikacionit që të rritet siguria e komunikacionit.

Postime të ngjashme

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

Arrestohet një person në Manastir, kapet me lëndë narkotike

Dafina Vidishiqi

Kapet 300 kg kokainë në Portin e Durrësit, gjendet në kamionin e një shtetasi nga Maqedonia e Veriut

Dafina Vidishiqi

Shtip, gjendet i vdekur një 38-vjeçar

R Zh

Një qytetar i Dibrës është plagosur me armë zjarri

Zekirija Haxhiu

Marihuana në malin e Tetovës, paraburgosen tre shkupjanët!

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...