Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sanksionohen 401 shoferë, 110 prej tyre për tejkalim shpejtësie

Shkup, 3 tetor – Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrollet e përforcuara në fushën e komunikacionit, me ç’rast në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 401 sanksione.

Siç informon MPB, mes të sanksionuarve, 24 persona janë dënuar për ngasje pa patent shoferi, 110 për tejkalimin e shpejtësisë së lejuar, 19 për defekte teknike dhe automjete të paregjistruara kurse 120 për parkim jo të drejtë.

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrollet e përforcuara në fushën e komunikacionit, me ç’rast në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 401 sanksione.

Siç informon MPB, mes të sanksionuarve, 24 persona janë dënuar për ngasje pa patent shoferi, 110 për tejkalimin e shpejtësisë së lejuar, 19 për defekte teknike dhe automjete të paregjistruara kurse 120 për parkim jo të drejtë.

Postime të ngjashme

Qeveria ka vendosur, nuk ka orë policore pas mesnate

Dafina Vidishiqi

Manifestim tradicional “Takim i të parit me më të mirët” (drejtpërdrejtë)

Dafina Vidishiqi

Shekerinska: Ky Samit i NATO-s ishte historik për vendin

Dafina Vidishiqi

Mickoski: Protestojmë për të parë se për çfarë bisedojnë Zaev dhe Buçkovski me Bullgarinë

Dafina Vidishiqi

Ruzhiq – Carovska: Përmirësim i bashkëpunimit shkencor dhe arsimor dhe arsimimit të pakicave kombëtare

Dafina Vidishiqi

UNT-ja promovoi gjashtë libra shkencorë si dhe revistën studentore “UNTstudenti” në bashkëpunim me QBSB-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...