Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sanksionohen 528 shoferë në Shkup

Zhurnal Ads

Shkup, 31 tetor – Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrollet e përforcuara aksionare në fushën e komunikacionit.

Në territorin e Qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 528 gjoba, mes të cilave 56 masa për automjete të parregulluara teknike dhe të paregjistruara, 56 për vozitje pa patentë shoferi, 6 gjoba janë vendosur për motoçiklistët, 85 sanksione janë vendosur për mos përdorim të rrypit të sigurisë dhe përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 84 masa për parkim të padrejtë, dhe 83 gjoba janë vendosur për mosmbajtje të maskës”, informojnë nga MPB.

Nga Ministria paralajmërojnë se kontrollet e përforcuara të komunikacionit vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe apelojnë qytetarët t’i respektojnë rregullat e komunikacionit dhe dispozitat që të rritet siguria në komunikacion.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zv.ministri Hasani: Ja pse duhet të vaksinohemi me vaksinën anti-Covid

T E

Qytetarët e Shtipit dhe Pllasnicës votojnë për kryetar komune

E.E.

Gruevski: Mora përgjigjen që e prisja, nuk u befasova nga vendimi i Supremes

E.E.

Zv/Ministri Nuhiu pret ambasadorin Jaqimoviq, diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit në drejtësi

admin

Bankat nuk pranojnë shtyrje të pagesës së kredive, pranojnë vetëm për raste me nevoja reale

Z H

Trajanov kërkon që Osmani t’i dorëzoj notë proteste ambasadorit bullgar

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...