Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sanksionohen 75 shoferë në Saraj, nëntë pa patent shofer

Shkup, 1 prill – Zhurnal – Në territorin e komunës së Sarajit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 75 gjoba, nga të cilat nëntë për drejtim të automjetit pa petent shoferi, tetë për automjete teknikisht të parregullta, dhe pesë për përdorim të celularit.

Siç informoi Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) janë shqiptuar edhe tetë masa për mospërdorim të rripit të sigurisë, shtatë për kalim në sinjal të mbyllur (dritë të kuqe), gjashtë për renditje të parregullt të automjetit.

“Vazhdojnë kontrollet e përforcuara edhe në ditët në vijim. U bëjmë apel qytetarëve t’i respektojnë rregullat dhe dispozitat në trafik që ta rrisim sigurinë në trafik”, theksojnë nga MPB-ja

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson: Në BDI nuk duan miratimin e ligjit për shtetësi para zgjedhjeve lokale

Bekim Laçi

Fotovoltaikët në Osllomej sjellin 100 punësime të reja

Zekirija Haxhiu

Zaev: Në Bullgari do të bisedojmë për propozimin portugez e jo për identitetin

Zekirija Haxhiu

Rasti “Alfa”, mbrojtja kërkon përsëritjen e procedurës

Zekirija Haxhiu

UEJL i dyti në Maqedoninë e Veriut dhe i pari në trojet shqiptare sipas QS World University Rankings

Zekirija Haxhiu

BP: Vala e tretë e Covid ndikoi negativisht në rimëkëmbjen ekonomike

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...