Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Sapo kaloi koronavirusin, vdes mjeku në Kavajë

Një tjetër lajm i trishtë raportohet sot në vendin tonë. Mjeku i njohur nga Kavaja Hidajet Deda ka humbur jetën pak pasi u negativizua nga Covid-19.

Mjeku Hidajet Deda kishte më shumë se 40 ditë që ishte prekur nga koronavirusi.

Më pas ai ishte negativizuar, por prej rreth 20 ditësh ndodhej në një spital privat ku oksigjenohej në periudhën post Covid-19.

Sipas të afërmve, mjeku ka pasur problemet pulmonare post Covid-19 të cilat dyshohet se i kanë marrë jetën.

Aktualisht mjeku i njohur ishte në pension por për shkak të nevojës spitalit të Kavajës për mjek ai kishte vendosur të rikthehej në shërbim të pacientëve.

Këtë nuk ja arritit dot sepse u prek nga Covid-19, e cila i solli probleme që i shkaktuan edhe humbjen e jetës.

Postime të ngjashme

Ekzekutimi në Elbasan/ Meta nga Fieri: Prokuroria e lidhur me bandat kriminale në shërbim të Taulant Ballës

S.B.

Në mes të ditës! Ekzekutimi i Pjerin Xhuvani, i plagosur edhe nipi i tij/ Arrestohet autori, shoqërues i Gazmend Bardhit

S.B.

Stërvitja ushtarake ‘Defender21’/ Yuri Kim: Pres me kënaqësi t’i uroj mirëseardhjen gjeneralëve amerikanë në Shqipëri

S.B.

Vritet një anëtar i PS-së, ish-anëtar i LSI-së në Elbasan

S.B.

“Ti mprehin sopatat, lopatat e sfurqet për të dielën”/ Meta thirrje qytetarëve: Po u prek vota, ngrihuni me mua në krye

S.B.

Ambasadori gjerman në Tiranë: Presim zgjedhje të lira, të drejta dhe paqësore

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...