Agjencia Zhurnal.mk
Covid 19 Maqedoni

Sapo u hapën çerdhet, regjistrohet rasti i parë i një fëmije të infektuar në Shkup

Shkup, 15 shtator – Zhurnal.mk – Rast i parë i një fëmije të infektuar me Kovid-19 është vërejtur në një kopsh për fëmijë në Shkup, konfirmuan për MIA-n nga Ministria e Punës dhe Politikës Sociale.

Sipas informatave nga Ministria, bëhet fjalë për fëmijë, i përkujdesur në kopshtin për fëmijë “13 Nëntori” në komunën Qendër në Shkup.

Në hapjen e kopshteve më 9 shtator janë paraqitur tre raste pozitive te të punësuarit në kopshtet për fëmijë në Shkup, Manastir dhe Sveti Nikollë.

Postime të ngjashme

Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

R Zh

Rasti “Mafia”, VMRO: Spasovski i fotografuar me të burgosurit

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Smogu i helmon qytetarët deri në pranverë

R Zh

Mbështetje teknike nga Ambasada e SHBA-së dhe bashkëpunim me MPB-në për konfiskim të drogës

R Zh

Hubejb Alili, hafizi më i ri në Shkup

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...