Sarkozy shpallet fajtor për financim të paligjshëm të fushatës së tij në 2012-n

Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy u shpall fajtor dhe dënua sot, në Paris, për financim të paligjshëm të fushatës së tij në 2012, në të ashtuquajturën afera “Bygmalion”.

 

Ish-kreu i shtetit mungonte në Gjykatën Penale të Parisit kur u lexua vendimi. Prokuroria kërkoi një vit burg, përfshirë edhe një gjobë.

Related posts

Etiopia shpall armëpushim në rajonin Tigray

Redaksia

Britania e Madhe ka rekomanduar dozë e tretë personave mbi moshën 50-vjeçare

N E

Afganistan/ Talebanët pretendojnë fitore në Luginën Panjshir

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More