Agjencia Zhurnal.mk

Sarri ankohet në orarin e ngjeshur para Ligës së Kampionëve: Juventusi mund të luajë me ekipin U23 ndaj Romës

Maurizio Sarri e pranon se është gati të luajë me ekipin U-23 të Juventusit kundër Romës pas humbjes 2-0 ndaj Cagliari.

Bianconerët tashmë kishin siguruar titullin e Serisë A dhe kishin bërë rotacion në skuadër për udhëtimin në Sardenjë, por prapë shpresonin për më mirë sesa një humbje 2-0.

Pas humbjes, trajneri Sarri është ankuar në orarin e ngjeshur dhe ka thënë se ai mund të luajë me ekipin e të rinjve ndaj Romës, për t’i dhënë pushim titullarëve para takimit kthyes me Lyonin në Ligën e Kampionëve.

“Problemi është se ne jemi ekipi i vetëm në Evropë i cili do të duhet të luajë pesë herë në 12 ditë”, ka thënë fillimisht Sarri për DAZN.

“Ne do të shohim se si jemi nesër dhe nëse duhet të shikojmë nëse është e përshtatshme të luajmë me ekipin U23 në fundjavë ndaj Romës, në mënyrë që të gjithë të marrin pak pushim”, përfundoi trajner i Juves.

Ndryshe, Juventusi do ta pres në shtëpi Lyonin me datë 7 gusht dhe do t’i duhet të shkrijë një epërsi prej 0-1.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!