Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Sarri nuk e ka ndërmend të heq dorë nga kontrata valide me Juventusin

Zhurnal Ads

Ish-trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, nuk dëshiron të përfundoi kontratën e tij me zonjën e vjetër dhe nuk po konsideron një ndërprerje të parakohshme të marrëveshjes së tij para fundit të sezoni.

Ish-trajneri i Chelsea dhe Napoli kishte nënshkruar një marrëveshje tre-vjeçare me Juven në verën e vitit 2019, por u shkarkua pas sezonit të tij të parë, pavarësisht që kishte fituar titullin e Serie A.

Juventus është përpjekur të arrijë një marrëveshje për të zgjidhur kontratën e tij dhe të dy palët duket se ishin afër arritjes së një marrëveshje, kur skuadra italiane Fiorentina e dëshironte Sarrin për zëvendësimin e Beppe Iachini.

Por megjithatë, Sarri nuk është i gatshëm të pranojë ndonjë ofertë në mes të sezonit, por do të ishte përfundimisht i hapur për t’u bashkuar me Fiorentina në sezonin e ardhshëm.

Mediat italiane kanë bërë të ditur se Sarri nuk ka ndërmend të ndërpresë kontratën e tij me Juventusin.

Situata mund të ndryshojë nëse ndonjë klub i ofron atij pozitën e trajnerit, por ai mbetet i gatshëm të marrë përsipër kur sezoni të përfundon.

Sarri do të marrë pagën e tij të plotë në Juventus plus bonuse deri në fund të sezonit, por Zonja e Vjetër mund të vendosë të ndërpresë kontratën e tij para vitit të fundit duke paguar 2.5 milion euro kompensim për shkak të një klauzole që duhet të aktivizohet deri në mars të 2021.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Messi dhe Ronaldo mund të bëjnë shumë më shumë për racizmin”

E.E.

Formacioni më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

admin

Akil Gjakova mposht xhudistin rus, kalon në rrethin e tretë në Mastersin e Doha-s

Z H

Formacionet e mundshme: Roma-Cluj, Kumbulla nga minuta e parë

E.E.

Pasi theu rekordin, Salah synon ta lë shumë prapa Gerrardin

E.E.

Klopp e do me çdo kusht Kabakun, dhuron Origin

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...