Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Sarri refuzon të rikthehet te Napoli

Presidenti i Napolit, Aurelio de Laurentiis kishte telefonuar trajnerin Maurizio Sarri qysh pas humbjes ndaj Hellas Veronas. Thuhet se pos tij, De Laurentiis gjithashtu ka biseduar edhe me Rafael Benitez, në rast se vendoset shkarkimi i Gennaro Gattusos.

Sipas SportItalia, presidenti i Napolit nuk ka raporte të mira me Gattuson, andaj nëse e shkarkon do vendos mes Benitezit dhe Sarrit. Sarri u shkarkuar në verë nga Juventusi dhe ka edhe një vit e gjysmë në kontratë, mirëpo thuhet se në bisedën e parë i kishte dhënë përgjigje negative Laurentiis.

Gattuso ishte në dijeni për këtë bisedë, andaj ishte tejet i zemëruar në ndeshjen ndaj Parmas, përballje që e fituan me rezultat 2:0. Thuhet se Gattuso do largohet në verë, derisa refuzimi i Sarrit ka bërë që Benitez të jetë alternativa e vetme për momentin.

Postime të ngjashme

Lautaro nuk do ta braktiste Interin për Arsenalin

D V

Zyrtare: Pjaca huazohet nga Juventusi te Torino

D V

Milani do vetëm ta shesë Haugen dhe ia ka caktuar çmimin

D V

Januzaj i shënon gol Monacos

D V

Reagimi i thjeshtë i Mourinhos në postimin e Xhakës, tërheq vëmendjen e mediave sportive

D V

KF Vardar bëhet me pronarë të rinjë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...