Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Scarface pyet për vullnetarë që dhurojnë veshkën, pas dëmtimeve që pati nga COVID-19

Reperi i njohur, Scarface, është duke u përballur me probleme të shumta shëndetësore, pas infektimit me COVID-19.

Duket se 49-vjeçari për shkak të dëmtimeve, ka nevojë për vullnetarë të cilët mund t’ia dhurojnë veshkë, shkruan Daily Mail.

Gjatë ditës së mërkurë, reperi përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ka pyetur nëse do të ketë ndonjë dhurues.

“Më duhet një vullnetarë që dhuron veshkën. Grupi i gjakut, B+”, ka shkruar ai në postim.

Vetëm dy ditë më pas, Scarface bëri të ditur se ka gjetur personin potencial, i cili i ka mundësuar transplantin.

“Kam filluar procesit për transplantin e veshkës. E vlerësoj dashurinë tuaj”, u shpreh reperi.

Që kur u infektua me virusin vdekjeprurës, ai ka folur publikisht për pasojat që i ka lënë coronavirus, ndërsa ka bërë thirrje që fansat të kujdesen për veten.

Postime të ngjashme

Përse Jennifer Lopez është ndarë nga Alex Rodriguez?

S.B.

Afërdita Dreshaj rrëfen njohjen me Jakub Kindl dhe flet për sekretin e një martese të lumtur: Ne e përkrahim njëri-tjetrin në çdo gjë

S.B.

Pas vdekjes së Princit Filip, kush do të trashëgojë titullin Duka i Edinburgut?

S.B.

William dhe Harry u panë duke biseduar me njëri-tjetrin në varrimin e Princit Filip, bashkohen për herë të parë që pas largimit të Princit nga familja mbretërore

S.B.

Kate Middleton në varrimin e Princit Filip shfaqet me një gjerdan diamanti të Mbretëreshës Elizabeth II dhe Princeshës Diana

S.B.

John Cena, vëllai i Dieselit “i dërguar prej Walkerit” në filmin e ri “F&F9”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...