Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Schalke konfirmon largimin e Mustafit nga skuadra

Shkodran Mustafi do të largohet nga Schalke 04 në fund të këtij sezoni, pasi ky klub do të garojë në Bundesliga 2.

Lajmin për largimin e shqiptarit e ka konfirmuar klubi gjerman gjermane përmes rrjeteve sociale.

“Kontratat e Benjamin Stambouli dhe Bastian Oczipka përfundojnë me rënie në Bundesliga e 2-të”.

“Për më tepër, kontratat e skaduara të Steven Skrzybski, Alessandro Schöpf, Shkodran Mustafi dhe Nabil Bentaleb nuk do të zgjatet”, thuhet në njoftimin e klubit.

Mustafi më parë ka luajtur për klube si Hamburg, Everton, Sampdoria, Valencia dhe Arsenal.

Gjiganti gjerman, Schalke 04 duhet të organizohet në Bundesliga 2 që të kthej statusin e klubit elitar.

Postime të ngjashme

Itali 3-0 Zvicër, notat e Xhakës dhe Shaqirit përballë italianëve magjikë

Dafina Vidishiqi

Italia mposht Zvicrën, kualifikohet në fazën e eliminimit direkt

Dafina Vidishiqi

Italia nuk ndalet, Locatelli shënon një tjetër super gol

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Sergio Ramos nesër i jep lamtumirën Real Madridit

Dafina Vidishiqi

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Dafina Vidishiqi

Pandev thotë se Maqedonia e Veriut është gati për Ukrainën: Duhet të bëjmë figurë të mirë, nuk kemi çfarë të humbim

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...