Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Së shpejti do të nis regjistrimi i veturave me targa të huaja

Схкуп, 2 схкурт – Problemi i vetëm që ende nuk mund të regjistrohen automjete me targa të huaja që qarkullojnë nëpër vend ishte Rregullorja për Përcaktim Individual të Automjeteve, që tashmë është miratuar. Jam i bindur që sot ose nesër do të botohet në Gazetën Zyrtare dhe do të hyjë në fuqi.

“Zgjidhja ligjore që kemi miratuar përcakton që Ligji të hyn në fuqi 20 ditë pasi të botohet në Gazetën Zyrtare. Pikërisht në nene të caktuara të Ligjit është paraparë të miratohen rregullore të përshtatshme, ndërsa dje Ministria e Ekonomisë miratoi rregulloren për miratimin individual të automjeteve.

Tani Byroja e Meteorologjisë dhe institucionet e tjera si Administrata Doganore janë të lirë të fillojnë regjistrimin e automjeteve që janë paraparë me zgjedhjen e fundit ligjore”, tha mes tjerash Bekteshi.

Postime të ngjashme

Treni godet një emigrant në hekurudhën Gjevgjeli – Shkup

R Zh

Rreziku nga zjarret, avionët në Maqedoninë e Veriut janë jashtë funksioni

R Zh

Prof.Dr.Neset Izairi dhe Prof.Dr.Muhamet Shehabi prodhojnë produktin shëndetësorë -ujin koloidal të argjendit

R Zh

54 raste të reja, 28 të shëruar dhe një i vdekur nga KOVID-19

R Zh

Mickoski: Ilindeni është ndjenjë e veçantë për secilin maqedonas

R Zh

Xhaferi uron Ilindenin: Kemi një shtet të përbashkët dhe jemi përgjegjës ta ruajmë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...