Së shpejti, Renault Megane E-Tech

Si kujtesë, Renault gjithashtu zbuloi një veturë të re elektrike të quajtur Megane eVision në ngjarjen eWays në mes të tetorit të vitit të kaluar.

 

Ndërkohë, prodhuesi francez ka lëshuar disa herë imazhe ngacmuese që njoftojnë Megane E-Tech Electric, përfshirë ato që zbulojnë, ndër të tjera, një ekran qendror me prekje dhe një ekran digjital të informacionit.

Me premierën e saj zyrtare brenda pak ditësh (do të shfaqet gjithashtu në Motor Show në Mynih), Renault tani ka lëshuar një seri të re të imazheve të njoftimit.

Deklarata thekson se brendësia karakterizohet nga teknologjia më e avancuar dhe ekranet më të avancuara, si dhe  materialet e rifreskuara në përputhje me epokën e re të industrisë së automobilave.

Përveç kësaj, brendësia ofron më shumë hapësirë ​​falë një numri më të madh të ndarjeve për rehati dhe komoditet shtesë.

Megane E-Tech Electric bazohet në një platformë modulare CMF-EV të zhvilluar për automjetet elektrike të aleancës franko-japoneze, dhe është një automjet kompakt me të cilin francezët do të konkurrojnë me modelin elektrik ID të Volkswagen. Megane elektrike gjithashtu tregon dimensionet e saj, pasi gjatësia e modelit serik do të mbetet në nivelin e konceptit (gjatësia 4210 mm, gjerësia 1800 mm, lartësia 1505 mm, baza e rrotave 2700 mm).

Pritet një motor elektrik me 217 kuaj fuqi dhe 300 Nm, bateri 60 kWh, do të jetë veturë që fuqia është te rrotat e p përparme dhe autonomi prej rreth 450 km. Përshpejtimi nga 0 në 100 km / orë njoftohet se do të marrë më pak se 8 sekonda.

Gjithashtu, është e mundur që një version me bateri me kapacitet më të lartë dhe autonomi më të gjatë të shfaqet më vonë, si dhe një variant me dy motorë elektrikë dhe lëvizje me të gjitha rrotat.

Prodhimi duhet të bëhet në fabrikën e Renault Douai në Francë, së bashku me Renault 5 elektrik që u prezantua edhe më herët.

Related posts

Kjo është A8 e së ardhmes, Audi Grandsphere

D V

Mercedes ngacmon fansat me një veturë elektrike me një diapazon prej 1 mijë kilometrash

D V

Pas spektaklit në Kroaci, veturat më të shpejta në botë matën forcën e tyre në pistë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com