Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Së shpejti zgjedhje për kryetar të ri të LSDM-së, të drejtë vote kanë të gjithë anëtarët

Shkup, 6 janar – Zhurnal.mk – Bordi qendror i LSDM-së ka vendosur që kryetarin e ri të partisë ta zgjedhin me zgjedhje të drejtpërdrejta ku të drejtë vote do të kenë të gjithë anëtarët e LSDM-së, informon Zhurnal.

Në seancën e djeshme online të bordit qendror të LSDM-së, janë sjellur vendime me qëllim demokratizimin më të madh të partisë.

Siç njofton kryetari i kësaj partie, Zoran Zaev, është filluar me procedurë për organizimin e zgjedhjeve të drejtpërdrejta brenda partiake për kryetar të LSDM-së. Do të azhurohet baza e të dhënave dhe regjistrimi i anëtarëve të cilët do të votojnë për kryetar të ri të partisë këtë vit.

“Kemi miratuar kodeks për sjellje të anëtarëve dhe funksionarëve të LSDM-së që është hap përpara drejt rritjes së përgjegjësisë, llogaridhënies dhe transparencës së partisë”, njoftoi Zaev.

Ai shton se LSDM në vitin e ri hynë me energji të re të përgatitur të përgjigjet në të gjitha sfidat.//Zhurnal.mk

#СДСМ победува, но и постојано се менува, се подобрува, за уште подобро да им служи на граѓаните!На денешната онлајн…

Posted by Zoran Zaev on Tuesday, January 5, 2021

Postime të ngjashme

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

Kthehet depoziti për vaksinat kineze, nga MSH thonë se marrëveshja nuk është anuluar

T E

Alarmante situata me llojin britanik të virusit, nesër mblidhet KSI

T E

305 raste të reja, 167 të shëruar dhe 4 të vdekur, bilanci me Covid 19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...