Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Seanca e parë e Këshillit për koordinim të komunitetit të sigurisë-inteligjencës në vend

Shkup, 5 tetor – Kryeministri Zoran Zaev sot kryesoi seancën e Këshillit për koordinimin e komunitetit të sigurisë-inteligjencës në vend, si seanca e parë pas zgjedhjes së Qeverisë së re.

Siç kumtoi shërbimi qeveritar për media, Këshilli, si organ që koordinon komunitetit e inteligjencës së sigurisë për çështje me interes të sigurisë kombëtare, përveç kryeministrit, i cili kryeson seancat, gjithashtu përbëhet nga zëvendëskryeministri i parë, përgjegjës për koordinimin e çështjeve politike të dikastereve dhe ministër i Sistemit Politik dhe marrëdhënieve mes bashkësive, ministrat i Punëve të Brendshme, Mbrojtjes dhe Punëve të Jashtme, drejtorëve të Agjencisë së sigurisë kombëtare dhe Agjencisë së inteligjencës dhe shefit të njësisë organizative kompetente për sigurinë ushtarake dhe inteligjencën në Ministrinë e Mbrojtjes, si dhe sekretarin e Zyrës së Këshillit.

Postime të ngjashme

Rinkeviçs pas takimit me Dimitrovin: Shpresoj se Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 28-të e BE-së

R Zh

Kuvendi e përfundoi debatin për Projektligjin një pjesë e Malit Sharr të shpallet Park nacional

R Zh

Gjykata Civile dhe Penale Shkup do të përforcohen me nga tre gjyqtarë, vendosi Këshilli Gjyqësor

R Zh

Gjermania kategorikisht kundër ndryshimit të kufijve në Ballkanin perëndimor

Z H

39 viktima dhe 603 raste të reja me Covid në Maqedoni

Z H

Universiteti i Tetovës së bashku me Ambasadën e SHBA-ve në vendin tonë dhe Këndin Amerikan në Tetovë shënuan Ditën e Planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...