Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Seanca më 2 mars/ Hidhet shorti në Apelin e GJKKO për gjykimin e Enkelejda Hoxhës, Edvin Priftit dhe 11 personave të tjerë

TIRANË- Është hedhur shorti në Gjykatën e Posaçme të Apelit për gjykimin Enkelejda Hoxhës, Edvin Priftit dhe 11 personave të tjerë, të cilët u arrestuan gjatë një aksioni në Krujë, pasi akuzohen se kundrejt shumave të konsiderueshme të parave lironin të burgosur nga qelia me vendime gjykate.

Hedhja e shortit ka caktuar që trupi gjykues i përbërë nga Nertina Kosova, Dhimitër Lara dhe Sokol Binaj të gjykojë këtë çështje.

Seanca do të zhvillohet me 2 mars në orën 11:00.

Postime të ngjashme

Edi Rama nga Durrësi: Kur të bjerë bilbili do shohin tabelën nga 74-78 mandate

N E

Lulzim Basha nga Tepelena: Mos ia hapni derën të keqes për herë të tretë

N E

Nis vaksinimi i stafeve të hotelerisë në Shqipëri

N E

Monika Kryemadhi për ftesën e Ramës drejtuar Bashës: Unë nuk kam parë burrë që i lutet një burri për 24 orë 12 herë

N E

Ushtria amerikane “zbarkon” në Durrës

R Zh

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...