Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Seancë e re kundër të pandehurve për protestat për lëndën “Monstra”

Shkup, 9 prill – Zhurnal – Në Gjykatën Penale Shkup vazhdon sot seanca dëgjimore kundër të pandehurve Fabion Idrizi dhe Arton Sadiki, të dyshuar për pjesëmarrje në protestat kundër aktvendimit në rastin “Monstra”.

Me propozim të mbrojtjes, sot është planifikuar të dëgjohen dëshmitarët.

Gjyqin për këtë lëndë e drejton gjyqtari Marin Stanevski, ndërsa si përfaqësuese e aktakuzës është prokurorja Marija Demirova-Panajotova.

Më parë, tre persona u dënuan me nga një vit burg për pjesëmarrje në turmë të dhunshme dhe një person u dënua me tetë muaj burg.

Në protestat e 26 shkurtit u lënduan njëmbëdhjetë nëpunës policie dhe një gazetar

Postime të ngjashme

Qyteti i Shkupit: FIllon ofanziva ndërtimore verore e rrugëve dhe bulevardeve

R Zh

Mungojnë dëftesat e nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme

R Zh

Në kufirin Tabanoc për hyrje në vend pritet rreth 20 minuta

R Zh

Dezinfektim ajror kundër mushkonjave në Shkup

R Zh

Edhe dhjetë ditë për parashtrim të kërkesave për subvencione bujqësore

R Zh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...